Ważne informacje

CO WARTO WIEDZIEĆ ZANIM KUPISZ SUKNIĘ

Co u nas zastaniesz?

Ulica Sokolnicza, przy której się mieścimy, słynie raczej z malutkich sklepików z sukniami ślubnymi. Nie obawiaj się, w Bellissimie poczujesz się komfortowo. Możesz przymierzać suknie w pięknym wnętrzu, korzystając z przestronnych przymierzalni. Obejrzyj wystawę na dole i daj zaprosić się na piętro, a tam profesjonalny personel pomoże Ci w doborze fasonu i przymierzaniu sukien.

 

Jakie są możliwości?

  1. kupno
  2. wypożyczenie
  3. uszycie na miarę

Kupno – suknie na wieszakach służą jedynie jako wzory do przymierzania. Jeśli chcesz kupić suknię, musisz zamówić ją przynajmniej 3 – 4 miesiące przed datą ślubu. Ten termin ma swoje uzasadnienie. Przede wszystkim, większość sukien, które sprzedajemy, sprowadzamy z zagranicy. Suknia musi zostać tam uszyta, a następnie trafić do naszego salonu, a to zabiera mnóstwo czasu. Ponadto konieczne jest wykonanie przymiarek i naniesienie ewentualnych korekt, aby suknia dobrze leżała. Przy zamówieniu sukni należy wpłacić 50% wartości sukni tytułem zadatku.

marka_annais

Wypożyczanie – większość fasonów, które mamy w salonie, można wypożyczyć. W przypadku wypożyczenia, ważne jest jak najszybsze zarezerwowanie sukni, gdyż ich ilość jest ograniczona. Przy podpisaniu umowy wypożyczenia należy wpłacić 50% ceny. Cena wypożyczenia sukni zazwyczaj wynosi 50% ceny kupna. Około 3 tygodni przed datą ślubu odbywają się przymiarki, podczas których dopasowujemy suknię. W dniu odbioru – najczęściej w czwartek przed ślubem – suknia jest dopasowana i czysta. Suknię należy zwrócić w pn., bądź najpóźniej we wtorek rano po ślubie, w takim stanie, w jakim jest. Za czyszczenie i ewentualne uszkodzenie nie pobieramy dodatkowych opłat.

 

Szycie na miarę – na szycie sukni zazwyczaj decydują się te przyszłe Panny Młode, którym nie odpowiadają gotowe modele sukien lub te, które mają nietypową sylwetkę, np. bardzo duży biust. Można przyjść ze swoim projektem, bądź wybrać coś w salonie. Nasza styliska na pewno pomoże w doborze fasonu. Może też wykonać projekt sukni. Staramy się też zmierzyć jakiś podobny fason, aby sprawdzić, czy jest odpowiedni. Suknię do szycia należy także zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej czteromiesięcznym. Większość tkanin, z których szyte są suknie, sprowadzamy z zagranicy i ten proces wymaga czasu. Ponadto, przy szyciu od podstaw należy liczyć się z 5, 6 przymiarkami. Przy podpisaniu umowy wpłaca się zaliczkę w wysokości 50% ceny sukni. Chcąc szyć suknię wg własnego projektu, trzeba wiedzieć, czego się chce i dokładnie przekazać to krawcowej.
marka_by_ola_la

Co zrobić, jeśli chcesz zamówić suknię, a brakuje gotówki koniecznej do podpisania umowy? Porozmawiaj ze sprzedawcą. Znajdziemy wyjście z tej sytuacji, np. rozkładając całą kwotę na mniejsze raty.

Dodatki

W Bellissimie mamy w sprzedaży różnego typu dodatki:

  • welony – gładkie, z haftem, z lamówką, z koronką, krótkie i długie, jedno i wielowarstwowe
  • biżuteria z kryształami Swarovskiego, diademy, kolczyki, bransoletki, kolie
  • fascynatory, woalki, stroiki kwiatowe, szpilki do włosów
  • podwiązki
  • okrycia wierzchnie: bolerka z różnych tkanin: koronkowe, tiulowe, ilussion, szale, futerka, etole, pelerynki, kołnierze

Dodatki stanowią ważne dopełnienie sukni. Większość sukien posiada oryginalne uzupełnienia, np. bolerko, welon.

Zmiany w modelu sukni

 

Jeśli suknia ogólnie bardzo Ci się podoba, ale przeszkadza Ci jakiś drobny element albo coś chciałabyś dodać, powiedz nam o tym. W tych sukniach, które szyją polskie firmy, a mamy w salonie suknie najlepszych polskich producentów, możliwe jest naniesienie praktycznie wszelkich zmian. Odradzimy zmienianie czegoś, co wpłynęłoby niekorzystnie na efekt końcowy i mogłoby Cię potem rozczarować. W sukniach zagranicznych nie możemy dokonywać żadnych zmian w fasonie, ale drobne przeróbki, np. usunięcie aplikacji czy dodanie kwiatka wykonamy na miejscu, w salonie.